Makijaż wieczorowy jest wykonywany na specjalne okazje. Zarówno w tym, jak i każdym innym makijażu, najważniejsze jest uwydatnianie swoich atutów. Najczęściej jest mocny i wyrazisty. Musi być perfekcyjny, aby cały wizerunek prezentował się doskonale. Należy pamiętać, że nawet w przypadku makijażu wieczorowego, należy zachować umiar, ponieważ nietrudno o sztuczność.
Do takiego makijażu, najczęściej używa się wyrazistych kolorów, ciemniejszego podkładu. Mile widziane są wszelkie efekty połysku- nawet w makijażu. Dzięki niemu, wygląda się kobieco, elegancko i niewątpliwie można zyskać pewność siebie. Mocno podkreślone oczy lub usta, nadadzą niepowtarzalnego charakteru. Musi być to makijaż trwały, aby pozostał przez całą noc w nienaruszonym stanie.

Makijaż wieczorowy będzie idealny dla osób, które planują wyjście do restauracji, czy też będą gościem na weselu lub innej uroczystości. Panie, które lubią przykuwać uwagę, będą niewątpliwie bardzo zadowolone z takiego makijażu. Ważne jest, aby kosmetyczka wykonująca go, przeprowadziła wywiad na temat ewentualnych alergii. Stosowanie kosmetyku, na którego jakiś składnik jest się uczulonym, może przynieść odwrotny efekt do zamierzonego.

W pierwszym etapie trzeba nałożyć bazę, zakryć korektorem wszelkie niedoskonałości oraz dobrać odpowiedni kolor podkładu, który należy zaaplikować za pomocą gąbeczki lub pędzla. Następnie powinno się użyć pudru, odpowiedniego dla danej cery. Przy użyciu specjalnej kredki, wykonuje się korektę brwi. Na koniec należy nałożyć uprzednio wybrane kolory cieni do powiek (można je dowolnie łączyć, by uzyskać lepszy i bardziej wyrazisty efekt), mocno wytuszować rzęsy, obrysować konturówką usta i pomalować je pomadką oraz podkreślić bronzerem lub różem kości policzkowe.

Wykonanie makijażu wieczorowego jest całkowicie bezbolesne. Efekt końcowy natomiast, poprawi nastrój na całą noc.

makijaż wieczorowy