Makijaż ślubny to taki, który delikatnie i subtelnie podkreśla piękno kobiety. Musi retuszować wszelkie niedoskonałości oraz być wyjątkowo trwały.  Makijaż Panny Młodej musi być całkowicie dopasowany do jej osobowości i stylu po to, by czuła się w nim w pełni komfortowo. Należy również pamiętać, że taki makijaż musi idealnie pasować do ślubnego bukietu.

Odpowiednio wykonany makijaż ślubny, przełoży się na idealny wygląd Panny Młodej w tym ważnym dniu. Podkreśli jej rysy twarzy, ukryje wszelkie niedoskonałości, sprawi że twarz będzie wyglądała świeżo i promiennie. Istotne kwestie to również jego trwałość, delikatność oraz odpowiedni dobór kolorów. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w nim komfortowo i pięknie.
Makijaż ślubny jest stworzony dla Pań, które wychodzą za mąż i chcą wyglądać w tym dniu wyjątkowo. Ważne jest, aby kosmetyczka wykonująca go, przeprowadziła wywiad na temat ewentualnych alergii. Stosowanie kosmetyku, na którego jakiś składnik jest się uczulonym, może przynieść odwrotny efekt do zamierzonego.

W pierwszym etapie trzeba nałożyć bazę, zakryć korektorem wszelkie niedoskonałości oraz dobrać odpowiedni kolor podkładu, który należy zaaplikować za pomocą gąbeczki lub pędzla. Następnie powinno się użyć pudru, odpowiedniego dla danej cery. Przy użyciu specjalnej kredki, wykonuje się korektę brwi. Na koniec należy nałożyć uprzednio wybrane kolory cieni do powiek (można połączyć dwa kolory, aby uzyskać ciekawszy efekt), mocno wytuszować rzęsy i dokleić kępki, obrysować konturówką usta i pomalować je pomadką oraz podkreślić bronzerem lub różem kości policzkowe.

Wykonanie makijażu ślubnego jest całkowicie bezbolesne. Efekt końcowy natomiast, poprawi nastrój na całą noc.

makijaż ślubny