Makijaż dzienny to dyskretne podkreślenie atutów kobiety. Polega na maskowaniu niedoskonałości, takich jak wypryski i przebarwienia oraz wydobyciu naturalnego piękna. Niewątpliwie nada skórze świeży wygląd. Do takiego makijażu najlepiej używać naturalnych kolorów, typu beże i brązy.

Makijaż dzienny zakryje nasze niedoskonałości oraz podkreśli atuty, takie jak brwi, usta i kości policzkowe. Sprawia, że wygląda się świeżo i promiennie. Jest lekki i delikatny, dzięki czemu będzie idealny zarówno do pracy, szkoły, jak i na spacery czy zakupy. Ważne, aby kosmetyki używane do makijażu były odpowiednio dopasowane do naszej cery.

Tego typu makijaż, będzie odpowiedni właściwie dla każdej kobiety. Ważne jest, aby kosmetyczka wykonująca go, przeprowadziła wywiad na temat ewentualnych alergii. Stosowanie kosmetyku, na którego jakiś składnik jest się uczulonym, może przynieść odwrotny efekt do zamierzonego.

W pierwszym etapie trzeba nałożyć bazę,zakryć korektorem wszelkie niedoskonałości  oraz dobrać odpowiedni kolor podkładu, który należy zaaplikować za pomocą gąbeczki lub pędzla. Następnie powinno się użyć pudru, odpowiedniego dla danej cery. Przy użyciu specjalnej kredki, wykonuje się korektę brwi. Na koniec należy nałożyć uprzednio wybrany kolor cienia do powiek, wytuszować rzęsy, obrysować konturówką usta i delikatnie pomalować je pomadką oraz podkreślić bronzerem lub różem kości policzkowe.

Wykonanie makijażu dziennego jest całkowicie bezbolesne. Efekt końcowy natomiast, poprawi nastrój na cały dzień.

makijaż dzienny